چین به دنبال حمایت اروپا با انتصاب فرستاده ویژه
admin heydari
/ دسته ها: رویدادها

چین به دنبال حمایت اروپا با انتصاب فرستاده ویژه

 «وو هونگبو» یک دیپلمات بلند پایه است که سال های طولانی در بسیاری از کشورهای اروپای غربی فعالیت دیپلماتیک داشته و از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ میلادی سفیر چین در آلمان بوده است وی همچنین در گروه ارتباطی چین و انگلستان فعالیت داشته و برای مدتی نیز دبیر وزارت خارجه چین در امور هنگ کنگ و ماکایو بوده است.

دولت چین تلاش می کند در جریان نبرد بزرگ تجاری که با آمریکا دارد تا حد امکان از حمایت های این قاره بهره مند شود این در شرایطی است که چین و اروپا شش سال است در حال رایزنی برای امضای پیمان سرمایه گذاری متقابل هستند.

انتصاب این فرستاده برای نخستین بار در حالی که دو طرف خود را برای حضور در نمایشگاه اکسپو شانگهای نیز آماده می کنند، از اهمیت بیشتری برخوردار است.

قرار است «امانوئل مکرون» رییس جمهوری فرانسه در این نمایشگاه گه چند روز دیگر آغاز می شود شرکت کند و در حاشیه این سفر با شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین درباره این پیمان و روابط دو کشور رایزنی و گفت و گو خواهد کرد.

گنگ شوانگ سخنگوی وزارت خارجه چین در پکن گفت ما دارای روابط بسیار قوی با اروپا در عرصه های مختلف هستیم و زمینه های فراوانی برای گسترش روابط وجود دارد.

وی افزود چند جانبه گرایی و تجارت آزاد از جمله زمینه های اشتراک دو طرف است و با همکاری می تواند زمینه های بیشتری از روابط را گسترش داد.

دینگ چون از کارشناسان چینی در دانشگاه فودان شانگهای می گوید که ما اگرچه با اروپا اختلافاتی داریم اما در شرایطی که درگیر مناقشه تجاری با آمریکا هستیم به بهبود روابط با این اتحادیه نیازمندیم.

او خاطر نشان کرد که بسیاری از کشورهای اروپایی همزمان با چین درگیر اختلافات بزرگ تجاری با آمریکا هستند و این می تواند فرصتی برای چین به منظور گسترش روابط طرفین باشد تا حمایت های بیشتری کسب شود.

وی تحولات اقلیمی و چند جانبه گرایی را از جمله موارد اشتراک میان چین و اروپا و موضوع اختلاف آنها با آمریکا دانست.

چین دارای فرستاده های ویژه در امور خاورمیانه و آفریقا است که در پکن مستقر هستند و از پایتخت چین وظایف خود را به شکل وسیع دنبال می کنند.

این انتصاب در شرایطی صورت می گیرد که قرار است اورسولا واندرلاین آلمانی بزودی سکان کمیسیون اروپا را از ژان کلا یونکر تحویل بگیرد و پیش بینی شده است این امر باعث گسترش بیشتر مناسبات چین و اروپا خواهد شد بخصوص آنکه فرستاده ویژه چین مدت طولانی سفیر این کشور در آلمان بوده است.

مطلب قبلی تورم تولیدکننده بخش خدمات ۳۰ درصد شد
مطلب بعدی چرا از سهام خودرویی‌ها استقبال شده است؟
Print
59 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x