پیشنهاد انتقال ۲۸ درصد سهام شرکت معدنی به "ذوب" بابت تسویه بدهی
admin heydari
/ دسته ها: رویدادها

پیشنهاد انتقال ۲۸ درصد سهام شرکت معدنی به "ذوب" بابت تسویه بدهی


مدیرعامل اعلام کرد:
مدیرعامل ذوب آهن از پیشنهاد تخصیص ۲۸ درصد سهام شرکت سنگ آهن مرکزی بابت تسویه بخشی از بدهی دولت به تامین اجتماعی خبر داد.وی افزود: سال ۹۲ حدود ۴۰۰ میلیارد تومان به سنگ آهن مرکزی بدهکار بودیم و امروز این بدهی در حدود ۲۰۰ میلیارد تومان است. در واقع بحث تاخیر در پرداخت به معدنکاران موضوع جدیدی نیست و نباید آن‌ را بهانه عدم تامین سنگ برای ذوب آهن قرار دارد. این شرکت سنگ آهن را ارزانتر نمی خرد اما چون با روش کوره بلند تولید می کند باید سنگ آهن عیار بالا داشته باشد وگرنه باید کک بیشتری مصرف کند و هیچ گونه دیکته کردن قیمت از جانب تولید کنندگان فولاد وجود ندارد.

این مقام مسئول گفت: امروز خرید مواد معدنی از معادن کوچک را تسهیل کردیم در واقع تلاش بر این است از معادن کوچکتر که توان پایین تری دارند، خرید نقد انجام شود. به واردات زغال سنگ نیاز داریم اما مشکلی در تامین آن نداریم و از بخش‌های مختلف مواد اولیه را تامین می‌کنیم. بیشترین میزان صادرات بر اساس آمار ایمیدرو مربوط به ذوب آهن و در حدود ۶۰۰ هزار تن بوده است.

یزدی زاده ادامه داد: امروز واردات مقاطع به صفر رسیده و تنها واردات در برخی سایز‌های فولاد و فولادهای آلیاژی است. ذوب آهن از مزایای تولید فولاد در ایران بی بهره است که از مزایا می توان به نیروی کار ارزان، انرژی فراوان و معادن سنگ آهن فراوان اشاره کرد. "ذوب" با عدم بهره مندی از این مزایا، قدرت رقابت با نرخ های جهانی را نخواهد داشت.

انتهای پیام

مطلب قبلی پیشنهاد افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی بانک فرابورسی دارای صف فروش از سه محل
مطلب بعدی خبر خوش مدیرعامل ایران‌خودرو به قطعه سازان : واردات قطعات ، ممنوع شد
Print
47 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x