پالایش نفت خام در چین افزایش یافت
admin heydari
/ دسته ها: رویدادها

پالایش نفت خام در چین افزایش یافت

پالایش نفت خام در چین افزایش یافت

 پالایش نفت خام چین در ماه جولای نسبت به سال گذشته ۴ درصد افزایش یافت که دلیل آن بهبود حاشیه‌های سود پالایشگاهی و آغاز به کار کارخانه های جدید است.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از رویترز ، طبق اطلاعات اداره ملی آمار، فعالیت های پالایشگاهی در چین در ماه گذشته به ۵۲.۶ میلیون تن معادل ۱۲.۳۹ میلیون بشکه در روز رسید ولی این مقدار ۵ درصد نسبت به رکورد ۱۳.۰۷ میلیون بشکه در روز ماه ژوئن کمتر بود.

جین ژیائو، تحلیلگر ارشد در اورینت فیوچرز قبل از انتشار این اطلاعات گفت:حاشیه های سود در پالایشگاه ها روند صعودی دارد و توسط تقاضای بالا برای دیزل در بحبوحه فعالیت‌های بالای صنعتی  حمایت می‌شود.

میانگین ضرر و زیان پالایشگاه ها در فرآوری نفت خام به شدت کاهش یافته است چون برخی کارخانه های دارای خط تولید  برای سوددهی به مواد شیمیایی روی آورده اند ولی چین اضافه کرد که این افزایش سود دهی می تواند موقت باشد چون صنعت پالایشگاهی چین ظرفیت اضافی زیاد و عرضه بالای محصولات پالایش شده نفتی دارد.

شرکت خصوصی جدید هنگلی پتروکمیکال با ظرفیت کامل ۴۰۰ هزار بشکه در روز فعالیت می کند و  ژیجیانگ پتروکمیکال  هم طی سه ماهه سوم سال جاری میلادی به حداکثر ظرفیت خود می رسد.

طی هفت ماه اول ۲۰۱۹ پالایش نفت خام چین ۵.۶ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت و به ۳۶۹.۷۳ میلیون تن معادل ۱۲.۷۳ میلیون بشکه در روز رسید.

تولید نفت خام چین هم در ماه جولای ۲.۵ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت و به ۱۶.۲۹ میلیون تن معادل ۳.۸۴ میلیون بشکه در روز رسید. تولید نفت خام چین در ژوئن ۳.۹۲ میلیون بشکه در روز بود.

تولید در دوره ژانویه تا جولای یک درصد نسبت به سال قبل بالا رفت و به ۱۱۱.۳۱ میلیون تن معادل ۳.۸۳ میلیون بشکه در روز رسید.تولید گاز طبیعی چین در جولای ۱۳.۹ میلیارد متر مکعب بود که ۶.۱ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشت.

رشد تولید گاز طبیعی یک بار دیگر از نفت خام پیشی گرفت چون شرکت ها در بحبوحه اصرار پکن برای جایگزینی انرژی های پاک به جای زغال سنگ، تولید گاز طبیعی را افزایش دادند تا پاسخگوی بالارفتن تقاضای آن باشند.

مطلب قبلی عقب نشینی ترامپ از سیاست اعمال تعرفه بر کالاهای چینی/ انجیل و گوشت قورباغه در لیست معافیت‌های تعرفه‌ای
مطلب بعدی امکان صادرات نفت از شرق تنگه هرمز در پایان سال ۹۹
Print
131 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x