صادرات فولاد در سال جاری به ۶.۵ میلیون تن رسید
admin heydari
/ دسته ها: رویدادها

صادرات فولاد در سال جاری به ۶.۵ میلیون تن رسید

معاون امور معدنی وزیر صنعت:
صادرات فولاد در سال جاری به ۶.۵ میلیون تن رسید

 

 خبرگزاری میزان- معاون امور معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت از صادرات ۶.۵ میلیون تن فولاد در هشت ماهه نخست امسال خبر داد.

 

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، جعفر سرقینی با بیان اینکه صادرات فولاد سال گذشته ۹ میلیون تن بوده است افزود: ­­امسال نیز صادرات ما کمتر از این میزان نخواهد بود و این در حالی است که در بدو پیروزی انقلاب، ​ ظرفیت تولید فولاد کمتر از ۵۰۰­ هزار تن بود. 

 

سرقینی، سهم ایران از تولید فولاد در منطقه را ۶۵ درصد عنوان کرد و گفت:­ در ۸ ماهه امسال میزان افزایش تولید فولاد در مقایسه با سال گذشته ۱۸ درصد بوده است و تا پایان سال ۲۵ میلیون تن تولید فولاد خواهیم داشت. 

 

وی با بیان اینکه ظرفیت ۵۵ میلیون تن فولاد در افق چشم انداز ۱۴۰۴ محقق خواهد شد، اظهار داشت: تا کنون ۳۴ میلیون تن ظرفیت تولید فولاد به بهره برداری رسیده و ۶ میلیون تن دیگر در مراحل بهره‌برداری است. 

 

معاون امور معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت، با اشاره به ۸ طرح فولادی در دست احداث گفت:​ پنج طرح در قسمت احیا به بهره برداری رسیده و ۲ طرح دیگر به زودی راه‌اندازی می‌شود و در مجموع تا پایان سال ۱۴۰۰، با این ۸ طرح ۸ میلیون تن فولاد به مدار اضافه خواهد شد. 

 

وی با بیان اینکه عمده ارز بری صنعت فولاد کشور مربوط به الکترود گرافیتی است­ گفت:­ کارخانه تولید الکترود پیشرفت ۶۰ درصدی دارد که به زودی به بهره برداری خواهد رسید و وابستگی این صنعت به خارج به حداقل می‌رسد.

مطلب قبلی بیش از 500 هزار تن کنسانتره مس در سرچشمه تولید شد
مطلب بعدی با احتمال پایان یافتن اختلافات تجاری بین دو اقتصاد بزرگ جهان قیمت نفت برنت افزایش یافت
Print
135 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x