خبر بسیار امیدوار کننده همتی برای بانک ها و پیش بینی دلار
admin heydari
/ دسته ها: رویدادها

خبر بسیار امیدوار کننده همتی برای بانک ها و پیش بینی دلار

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، عبدالناصر همتی با اعلام چند نکته در خصوص بازار ارز و پول در اینستاگرام اعلام کرد: از ابتدای سال علاوه بر تامین بیش از ۱۰ میلیارد دلار ارز برای کالاهای اساسی و دارو و تجهیزات پزشکی توسط بانک مرکزی حدود ۱۵ میلیارد دلار نیز در چارچوب سامانه نیما برای واردات مواد اولیه شرکت های تولیدی و سایر کالاهای ضروری تامین شده است. این روند با ادامه تلاش‌های صادرکنندگان با قدرت تداوم خواهد یافت.

طی دو هفته اخیر به دلایلی که همگان واقفند، انتظارات غیر واقعی در بازار ارز ایجاد و عمدتاً در برخی فضاهای دلالی و سفته بازی به آن دامن زده شد. با اطلاعاتی که از توانایی ها، امکانات و ذخایر ارزی و ارز صادراتی دارم، این روند نمی‌تواند واقعی و پایدار باشد چراکه تغییر خاصی در متغیرهای کلیدی اتفاق نیفتاده است.

خبر بسیار امیدوارکننده اینکه بانک ها در ماه‌های اخیر نیاز نقدینگی کوتاه مدت را عمدتاً از بازار بین بانکی تامین می کنند. لذا اضافه برداشت بانک ها با بیش از ۴۰ درصد کاهش به رقم بسیار کمتری در مقایسه با رقم آن در یک سال گذشته رسیده است. از مدیران بانک ها به دلیل این انضباط مالی و همراهی در اعمال سیاست های پولی بانک مرکزی که نهایت آن در جهت کاهش نرخ تورم است، تشکر می کنم.

بانک مرکزی بر خلاف مطالب منتشر شده در حال حاضر برنامه‌ای برای انتشار اوراق مشارکت( ودیعه) ندارد.

مطلب قبلی وزیر کشور استیضاح می شود / علت اعلام بی خبری روحانی و اشتباه لاریجانی
مطلب بعدی سهم جدید و دو شرکت دیگر مجوز افزایش سرمایه از سود انباشته گرفتند
Print
87 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x