حرکت نفت به سمت ۶۰ دلار
admin heydari
/ دسته ها: رویدادها

حرکت نفت به سمت ۶۰ دلار

حرکت نفت به سمت ۶۰ دلار

 

 قیمت جهانی نفت در معاملات امروز به ۵۹ دلار و ۵۰ سنت در هر بشکه رسید.

 

- اخبار اقتصادی -
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، قیمت جهانی نفت در معاملات امروز روندی صعودی در پیش گرفته است و هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 78 سنت نسبت به روز گذشته در برابر 59 دلار و 50 سنت معامله می شود.

 

قیمت نفت سبک آمریکا نیز با رشد 80 سنتی به 50 دلار و 58 سنت در هر بشکه رسیده است.

 

با اجرایی شدن توافق اوپک برای کاهش تولید نفت از ابتدای سال 2019 قیمت جهانی نفت رو به افزایش گذاشته است. افزایش امیدواری ها نسبت به توافق آمریکا و چین برای پایان دادن به جنگ تجاری نیز عامل دیگر رشد قیمت ها در روزهای اخیر بوده است.

 

اما به رغم خوش بینی به مذاکرات پکن، برخی تحلیلگران هشدار می دهند که جنگ تجاری تنها بخشی از مشکل روابط چین و آمریکاست و حتی در صورت حل اختلافات تجاری، پایه های رابطه میان این دو کشور همچنان لرزان است و تنش ها ممکن است خیلی زود دوباره تشدید شود.

 

موسسه مطالعاتی اوراسیا گروپ در گزارش چشم انداز 2019 خود آورده است: «ما همچنان نگران مهمترین رابطه دوجانبه جهان (رابطه بین آمریکا و چین) هستیم.»

 

در ادامه این گزارش آمده است: «هیئت حاکمه آمریکا معتقد است تعامل با چین دیگر جواب نمی دهد و یک رویکرد کاملا تهاجمی را در مقابل پکن در پیش گرفته است... به دلیل بالا گرفتن احساسات ناسیونالیستی بعید است پکن نیز اقدامات تحریک آمیز آمریکا را نادیده بگیرد.»

هند پرداخت پول نفت ایران را به روپیه آغاز کرد

مطلب قبلی بدهی مالیاتی۲۶۰۰میلیارد تومانی شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی
مطلب بعدی افزایش قیمت محصولات ایران خودرو
Print
160 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x