افزایش وام مسکن، یک ضرر و هزاران سود
admin heydari
/ دسته ها: رویدادها

افزایش وام مسکن، یک ضرر و هزاران سود

افزایش وام مسکن، یک ضرر و هزاران سود
رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: افزایش تسهیلات مسکن شاید یک ضرر داشته باشد، اما در کنار آن هزاران سود و فایده برای مردم و اقتصاد کشور به دنبال خواهد داشت.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از افکارنیوز، محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس افزایش میزان  تسهیلات مسکن را مثبت ارزیابی کرد و گفت: بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار، میزان تسهیلات مسکن در شهری مانند تهران به یکصد میلیون تومان برای هر نفر افزایش خواهد یافت.

افزایش تسهیلات موجب افزایش رونق در بازار مسکن می شود
 نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اظهار نظر برخی کارشناسان درباره آثار منفی افزایش تسهیلات بر بازار مسکن، افزود: برخی کارشناسان اعلام می کنند که افزایش وام مسکن موجب بروز تورم در بازار می شود، اما به نظر من نباید نگران تورم ناچیز در این عرصه باشیم، زیرا افزایش تسهیلات موجب افزایش رونق در بازار مسکن می شود.

وی گفت: به اعتقاد من افزایش تسهیلات مسکن شاید یک ضرر داشته باشد، اما در کنار آن هزاران سود و فایده برای مردم و اقتصاد کشور به دنبال خواهد داشت.

سهم 70 درصدی تسهیلات مسکن برای خانه دار شدن مردم
به نظرمن، افراد برای خرید مسکن باید بتوانند حداکثر 70 درصد از قیمت کل ملک، تسهیلات دریافت کرده و 300 درصد مابقی توسط خریدار تأمین شود

رضایی کوچی تصریح کرد: به نظرمن، افراد برای خرید مسکن باید بتوانند حداکثر 70 درصد از قیمت کل ملک، تسهیلات دریافت کرده و 30 درصد مابقی توسط خریدار تأمین شود.

وی گفت: در شرایط کنونی حدود 4میلیون ایرانی در صف خرید مسکن قرار دارند، از این رو برنامه ریزی مسئولان باید برای رفع مشکل مسکن این افراد صورت گیرد زیرا این گروه با توجه به قیمت کنونی مسکن بیش از 30 درصد آورده مالی نخواهد داشت.

افزایش کنونی میزان تسهیلات مسکن کافی نیست
 رضایی کوچی ادامه داد: افزایش کنونی تسهیلات مسکن مثبت است اما قطعا کافی نیست و مردم با این میزان افزایش نیز نمی توانند اقدام به خرید خانه کنند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: وزارت راه و شهرسازی و دستگاه های متولی زمینه را برای افزایش قابل قبول تسهیلات مسکن فراهم کنند تا رونق بار دیگر به بازار مسکن بر گردد.

مطلب قبلی خروج موقت بانک تجارت و ۶ نماد برای افزایش سرمایه
مطلب بعدی واریز اولین قسط مطالبات ایران از عراق به حساب بانک مرکزی
Print
64 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x