افزایش تورم چین به بالاترین میزان در ۱۵ ماه گذشته
admin heydari
/ دسته ها: رویدادها

افزایش تورم چین به بالاترین میزان در ۱۵ ماه گذشته


افزایش تورم چین به بالاترین میزان در ۱۵ ماه گذشته

 در پی جنگ اقتصادی آمریکا و چین، این کشور آسیایی شاهد تورم نسبی به ویژه در اقلام مصرفی بوده است. پکن تاکید دارد که افزایش قیمت گوشت و میوه به شیوع آنفلانزا و کاهش ذخایر میوه مرتبط است.

به گزارش ایلنا به نقل از فرانس ۲۴، تورم  در چین به بیشترین مقدار خود در ۱۵ ماه گذشته در پی افزایش قیمت گوشت خوک به دلیل شیوع آنفلانزای خوکی در آفریقا و همینطور افزایش بی‌سابقه قیمت میوه به دلیل شرایط نامناسب جوی در برخی مناطق این کشور  رسیده است. میلیون ها خوک به دلیل شیوع آنفلونزای خوکی از بازار جمع آوری و از بین برده شده‌اند.

کارشناسان افزایش قیمت‌های در  بازار های چین  را ناشی از  جنگ اقتصادی با آمریکا و عدم ثبات در بازار سرمایه‌گذاری این کشور عنوان می‌کنند.

به گزارش اداره آمار چین شاخص قیمت مصرف‌کننده به عنوان شاخصی که تورم خرده فروشی را محاسبه می‌کند، به میزان دو و هفت دهم درصد افزایش یافته است. همینطور قیمت گوشت به میزان ۱۸ و دو دهم درصد در ماه می و همینطور میوه به مقدار ۲۶ و هفت دهم درصد رشد داشته است.

کاپیتال اکونومیک در یادداشتی اعلام کرد: «افزایش قیمت گوشت ظاهرا به دلیل افزایش شیوع آنفلونزای خوکی و کاهش منابع گوشتی صادراتی از کشورهای آفریقایی است».

این در حالی تست که در پی جنگ اقتصادی آمریکا و چین رشد اقتصادی چین کاهش یافته است. همینطور دونالد ترامپ امیدوار است که در اجلاس سران کشورهای گروه ۲۰ با «شی جین‌پینگ» رئیس‌جمهور چین ملاقات کند تا در مورد توافق احتمالی اقتصادی به مذاکره بنشینند.

مطلب قبلی آیا افزایش ۴۰۰ هزارتومانی حقوق در برابر تورم و افزایش قیمت‌ها، شکاف طبقاتی را پر می‌کند؟
مطلب بعدی کاهش قیمت خودرو روزانه شده است
Print
123 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x