اعلام آمادگی چینی‌ها برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های زودبازده ایران
admin heydari
/ دسته ها: رویدادها

اعلام آمادگی چینی‌ها برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های زودبازده ایران

رییس اتاق بازرگانی تهران:
«مسعود خوانساری» صبح امروز (سه شنبه) در هشتمین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران درباره سفر چین گفت: قرار بود این سفر در دو سال گذشته انجام شود که در نهایت، هفته گذشته در سفر به چین مذاکراتی با اتاق بازرگانی چین، پکن، شانگهای و برخی سازمان‌های دیگر داشتیم. 

وی این جلسات را موثر خواند و درباره توافقات انجام شده تصریح کرد: با اتاق چین برای تاسیس کمیته مشترک داوری توافق داشتیم تا بتوانیم اختلافات بین تجار و صنعت‌گران را آنجا حل و فصل کنیم. 

خوانساری با بیان اینکه چینی‌ها از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۹ حدود ۲ هزار و ۲۰۰  میلیارد دلار در خارج از کشور سرمایه‌گذاری کردند، اعلام کرد: یک سوم تجارت چین در اتاق شانگهای انجام می‌شود. این اتاق سال گذشته در نخستین نمایشگاه واردات برای چین توانست ۵۲ میلیارد دلار قرارداد ببندد. امسال نیز ۷۱ میلیارد دلار در طول پنج روز از برگزاری این نمایشگاه قرارداد امضا شد. 

خوانساری با بیان اینکه حضور ایرانیان در این نمایشگاه در شان جمهوری اسلامی ایران نبود، بیان کرد: متاسفانه ایران در این نمایشگاه به صورت تخصصی شرکت نکرده و تنها در یک غرفه محصولاتی مانند پسته و فرش عرضه می‌کرد. 

خبر در حال تکمیل است. 

مطلب قبلی سهمیه بنزین اسنپ و تپسی قطعی شده است
مطلب بعدی افزایش قیمت بنزین تاثیری بر تعرفه حمل کالا و جابه‌جایی مسافر ندارد/ هموطنان تخلفات را گزارش دهند
Print
84 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x